Istotne kwestie podczas relokacji maszyn

Relokacja maszyny jest wieloetapowym procesem. W zależności od specyfiki sprzętu, jego gabarytów, jak również tego, czy zamierzasz przenieść pojedynczą maszynę, czy dokonać przeprowadzki całego zakładu, należy uwzględnić wiele czynników, które wypływają na czas oraz końcowy rezultat relokacji.

Wymiary maszyny

Rozmiar maszyny determinuje podejście do relokacji. Jeśli Twoja maszyna cechuje się dużym gabarytem, istotne jest, aby specjaliści dokonujący relokacji potrafili przeprowadzić odpowiedni demontaż, a także zapewnić specjalny transport, który będzie optymalny dla Twojej maszyny.

To, co wyróżnia naszą firmę, to doświadczenie w relokacji ponadgabarytowych maszyn. Opis takiej przykładowej relokacji możesz zobaczyć tutaj

Przygotowanie maszyny przed relokacją

Planując relokację, należy zadać sobie pytanie, czy potrzebne będą dodatkowe prace przygotowawcze. Może to być po prostu oczyszczenie maszyny z pozostałości produkcyjnych czy malowanie. Co natomiast, jeśli podczas demontażu okaże się, że któraś część maszyny wymaga remontu lub renowacji? Nasza firma oferuje kompleksowe usługi także z tego zakresu.

Bezpieczeństwo

Maszyny obróbcze są drogie, dlatego każde uszkodzenie sprzętu podczas demontażu lub transportu może pociągać za sobą wysokie koszty naprawy. Stąd istotne jest, aby demontaż i relokację maszyny prowadzili specjaliści posiadający duże doświadczenie w tej dziedzinie. Ważna jest nie tylko dokładność i fachowość, ale także świadomość potencjalnych zagrożeń na różnych etapach relokacji i umiejętność przeciwdziałania im poprzez wdrożenie stosownych zabezpieczeń.

Załadunek maszyny

Właściwe zapakowanie sprzętu jest niezbędne do przeprowadzenia relokacji. Szczegóły transportu zależą od gabarytu maszyny. Niekiedy konieczne jest przygotowanie specjalnego transportu, dostosowanego do rozmiaru danego sprzętu. Czasami maszyna po demontażu pakowana jest na kilka ciężarówek. Nasza firma jest w stanie odpowiedzieć na wszystkie Państwa potrzeby dotyczące przewozu maszyn, również te wymagające niestandardowego podejścia.

Ostatnie artykuły